close
تبلیغات در اینترنت
خلاصه برنامه پنجم گنج حضور

 

با سلام به خوانندگان وبلاگ

هدف من این است که در ماه 3 تا 4 برنامه را آپلود نمایم

و البته منتظر نظرات شما  عزیزان هستم


خلاصه برنامه شماره 5

ما در یک تفکر بی وفقه هستیم و با این افکار اعتیاد گونه ،یک من ذهنی ساخته ایم که واقعی نیست.این من ذهنی،من اندیش است و در گذشته و آینده است و از این لحظه صرف نظر می کند.

ما آدم ها را می کشیم تا جامعه ای درست کنیم که در آن آدم ها را نکشیم.ذهن ما می‏گوید آن خوب بهتر در آینده است و این لحظه مهم نیست. این لحظه مانند پله نیست؟تنها چیزی که دارید به صورت ابزاری برای رسیدن به آینده تبدیل نشده است؟

حالت حضور حالتی ظریف است نه زمخت و با نرمش و لطافت باید یا آن روبرو شد.نباید این رشته را چنان بکشیم که پاره شود و باز دوباره احساس تنهایی کنیم.

چشمان خود را مالش بده و دوباره ببین،صورت دل را دوباره ببین.کسی که در کنار تو نشسته است فقط اوصاف ذهنی و تعریفات نیست.او هم یک انسان است و هستی دارد و خود تو هم این چنین هستی و مجموعه توصیفات نیستی.

به قول سهراب سپهری

چشمها را باید شست

جور دیگر باید دید

دقایقی دیگر متن کامل برنامه پنجم را در اختیار شما قرار خواهم داد.
نوع مطلب : <-PostCategory->
برچسب ها :
نوشته شده در سه شنبه 08 اسفند 1391 توسط حمید هوشمند| تعداد بازدید : 1367


درباره وبلاگ

تردیدها در انسان از چه چیز نشات میگیرد و چرا؟جواب این سوال قطعا در خویشتن شناسی است.یعنی خود را بشناسیم و بفهمیم که باید در این تردیدها بمانیم و با تردید زندگی را به پایان بریم یا اینکه راه دیگری هم هست برای رهایی.رهایی از تردیدها و شک ها،رهایی از فکرهایی که ما را به دل بستن به اطراف(اعم از بی جان و جاندار) تشویق میکند و سپس آنها را از ما میگیرد تا باز ما را در تردید فرو برد.تردید در راهی که برگزیدیم،تردید در اینکه فلانی هم به درد ما نخورد،فلانی هم مرد،آه فلانی هم به ما نارو زد و هزار تردید دیگر برنامه "گنج حضور"که اخیرا با آن آشنا شده ام برنامه ای است با تاملی بر اشعار مولانا و حافظ که دریچه ای جدید در برابرم گشود.در این وبلاگ قصد دارم خلاصه و چکیده ای از برنامه های "گنج حضور" را بیاورم،و تجربیاتی از خود و دیگران بیاورم،امید بتوان راه زندگی کردن را برگزید. نویسنده وبلاگ حمید هوشمند
نظرسنجي
آمار وبلاگ
افراد انلاین : 1
کل بازديد : 14,686
بازديد امروز :2
بازديد ديروز : 4
ماه گذشته : 75
هفته گذشته : 19
سال گذشته : 1,165
تعداد کل پست ها : 9
نظرات : 2

پشتیبانی قالب


Powered By
rozblog.com